Na co se zaměřit při výběru kavárenských stolů?

Kavárna není jen o skvělé kávě a úžasných dortech a zákuscích, ale také o atmosférickém interiéru, v němž se hosté cítí dobře. Dobře vybavená kavárna je funkční a díky skvělému dekoru, s nímž nábytek ladí, se zákazníci cítí příjemně a rádi se vracejí. Základem jsou samozřejmě stoly a židle. Na co se zaměřit při výběru stolů do kavárny?

Pohodlí pro hosty

Kavárenské stolky by měly zákazníkům zajistit pohodlné trávení času. To znamená, že výška stolu by měla být dobře přizpůsobena výšce židlí. Příliš nízké nebo příliš vysoké stoly způsobují, že se u nich sedí nepohodlně, což zákazníky nepřiměje k další návštěvě kavárny. Stejně důležitá je i velikost desky stolu. Menší stoly samozřejmě umožňují umístit jich více, ale musíte se ujistit, že deska stolu umožňuje pohodlné nastavení kávy a zákusků pro všechny, kdo sedí u stolu. Větší stůl může být často výhodou pro pracovníky na dálku, kteří stále častěji vyměňují kancelář nebo domov za oblíbenou kavárnu. Proto před objednáním stolů věnujte pozornost jejich rozměrům.

kavárenský stůl

Snadné čištění

Aby bylo snazší udržovat stůl v dobrém stavu, je vhodné zvolit materiály, které se snadno čistí a jsou odolné vůči nečistotám. Rozlitá káva nebo skvrny od zákusků jsou v kavárně běžným jevem, proto je personál musí umět rychle a důkladně odstranit, aby interiér vypadal dobře a čistě. Čistota je přece v každém stravovacím zařízení nutností a potřísněné kavárenské stoly odrazují lidi od toho, aby zůstali a objednali si. Vysoká odolnost proti skvrnám navíc šetří čas a peníze a snižuje riziko poškození stolů, které je třeba čistit tucetkrát nebo dokonce desítkykrát denně.

Vysoká kvalita

Kvalitní materiály a solidní zpracování zajišťují dlouhou životnost a značnou odolnost proti poškození. To také usnadňuje údržbu nábytku a udržování jeho dobrého stavu. Při výběru kavárenských stolků do zahrady je třeba věnovat zvláštní pozornost kvalitě, která by navíc měla být odolná proti povětrnostním vlivům. Díky pečlivé povrchové úpravě navíc kavárenské stoly vypadají skvěle i po dlouhé době intenzivního používání, takže jsou investicí na dlouhá léta.

Skvělý vzhled

Při výběru stolů do kavárny je třeba věnovat pozornost také jejich vzhledu. Dobré sladění s ostatním nábytkem zajistí, že místnost bude působit harmonicky a stane se útulným interiérem, ve kterém se všichni budou cítit příjemně. V moderních kavárnách se vyplatí volit zajímavé akcenty, např. neokoukané tvary nebo zajímavé kombinace materiálů. V tradičních interiérech je lepší volit klasická řešení, která vždy vypadají dobře. Je však vhodné, aby design stolů byl poměrně univerzální, aby bylo možné rychle a snadno změnit vzhled interiéru bez nutnosti výměny nábytku.