Hledáte práci a stále nenacházíte? Co děláte špatně?

Už se vám stalo, že jste bezcílně prohlíželi jeden pracovní inzerát na vyhledávači práce za druhým, ale ta správná pozice pro vás stále nikde? Přestože je nezaměstnanost nyní téměř na bodu mrazu a o zaměstnance se firmy spíše přetahují, než aby je ignorovali, někdy se může stát, že určité okolnosti brání tomu, aby se vaše vysněná práce potkala s realitou a našli jste vhodnou nabídku.

Spoustu důvodu

Důvodů, proč stále nenacházíte, může být hned několik. Pojďme si na to společně posvítit:

  1. Hledáte ve správné lokalitě?

Je celkem pravděpodobné, že IT odborníky hledají firmy spíše v Praze a okolí a na vesnici na takovou specifickou pozici nejspíš nenarazíte. Přemýšlejte, jaké firmy sídlí ve městě, ve kterém žijete a zkuste tomu přizpůsobit svá očekávání. Nebo uvažujte o změně bydliště, je-li situace bezvýchodná. Mnoho firem si za dobrého zaměstnance rádo připlatí.

  1. Berete v potaz své zkušenosti?

Pokud je vám padesát, máte už leccos za sebou, a hlásíte se pořád dokola na pozice určené pro juniory a čerstvé absolventy, je dost pravděpodobné, že se vám nikdo neozve. Přemýšlejte o tom, jak si na trhu práce stojíte a hlaste se na pozice, které korespondují s vaším profilem.

  1. O jakou mzdu si říkáte?

Zkuste zvážit, zda nemáte příliš vysoké finanční očekávání. Je naprosto v pořádku znát svou cenu, ale je také možné, že určité firmy vás nebudou schopné zaplatit, pokud se vaše požadavky na plat vymykají např. průměrné mzdě v daném městě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup